Prelegenci:
Jerzy Kirstein
lek. wet.
Specjalista chirurgii weterynaryjnej, współwłaściciel i kierownik Kliniki. Absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Szkoleniowiec i redaktor naukowy i merytoryczny m.in.: "Metody badania i leczenia psów i kotów", "Propozycje dawkowania leków u psów i kotów", "Diagnostyka różnicowa w chorobach wewnętrznych psów i kotów", "Leczenie stanów nagłych u psów i kotów". W chwilach wolnych uprawia narciarstwo alpejskie, jest miłośnikiem motocykli oraz nurkowania (płetwonurek P2).
Aneta Bocheńska
dr n. med.
Dr nauk weterynaryjnych specjalizująca się w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń związanych z układem ruchowym, chorób ortopedycznych oraz wszelkich zaburzeń i chorób układu nerwowego. W obszarze jej szczególnego zainteresowania znajduje się opieka i leczenie psich sportowców oraz rehabilitacja wszelkich kontuzji wynikających z zawodowego uprawiania psich sportów. Zajmuje się także szeroko pojętą medycyną kotów. Aneta Bocheńska posiada również uprawnienia do prowadzenia zabiegów akupunktury dla psów i kotów.
Aleksandra Marcinowska
lek. wet.
Po studiach wyjechała do Niemiec do Lecznicy Specjalistycznej w Birkenfeld, a następnie na Uniwersytet w Hanowerze. Stamtąd udała się do Wielkiej Brytanii, gdzie odbyła staż specjalizacyjny z zakresu onkologii oraz chirurgii onkologicznej małych zwierząt w prywatnej lecznicy specjalistycznej VRCC, Essex. Po roku odbytego stażu w Wielkiej Brytanii została na kolejne sześć miesięcy jako klinicysta junior. Następnych kilka lat spędziła, pracując jako lekarz weterynarii małych zwierząt, głównie w okolicach Londynu. W 2011 roku rozpoczęła studia magisterskie z zakresu onkologii klinicznej ludzkiej na Uniwersytecie w Nottingham, które ukończyła w 2014 roku z oceną bardzo dobrą. W 2012 roku została przyjęta na stanowisko juniora onkologa na Uniwersytecie w Cambridge, a rok później dostała się na studia specjalizacyjne z zakresu onkologii małych zwierząt (Senior Clinical Training Scholarship in Medical Oncology) na Uniwersytecie w Cambridge, które ukończyła w marcu 2016 roku. Obecnie szykuje się do egzaminu końcowego Europejskiego Specjalisty z zakresu Onkologii Weterynaryjnej (Dipl ECCVIM-CA). Z MasterVet związana jest od 2017 roku jako prowadząca autorskie szkolenie z onkologii.
Piotr Kowalczyk
lek. wet.
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich z zakresu ortopedii małych zwierząt na tej samej uczelni. Członek ESVOT (European Society of Veterinary Orthopaedics and Traumatology – Europejskiego Stowarzyszenia Ortopedów i Traumatologów Weterynaryjnych). Pan doktor regularnie uczestniczy w licznych szkoleniach i kongresach o tematyce chirurgiczno-ortopedycznej, ukończył prestiżowy kurs artroskopii małych zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu w Ghent, w Belgii (poziom podstawowy oraz zaawansowany). Autor publikacji z zakresu ortopedii oraz medycyny regeneracyjnej. W naszej Przychodni Pan doktor konsultuje przypadki chirurgiczne i ortopedyczne, przeprowadza zabiegi operacyjne oraz zabiegi artroskopowe, a także stosuje terapię Orthokine Vet IRAP.
Michał Stelmaszyk
lek. wet.
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Podczas studiów szkolił się z zakresu okulistyki pod okiem jednego z najlepszych okulistów weterynaryjnych w Europie. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w jednej z lubelskich klinik całodobowych, gdzie zajmował się przede wszystkim ortopedią, przeprowadzając liczne zabiegi chirurgiczne i udzielając konsultacji w tym zakresie. Uczestniczył w licznych kursach i szkoleniach niezbędnych do przeprowadzania wysoce wyspecjalizowanych usług. Na pierwszym miejscu zawsze stawia dobro pacjenta i indywidualnie podchodzi do każdego przypadku. Lubi zawodowe wyzwania, dlatego ciągle poszerza swoją wiedzę i umiejętności. Lek. wet. Michał Stelmaszyk posiada niezbędne certyfikaty które upoważniają go do przeprowadzania terapii leczenia zwyrodnień i stanów zapalnych stawów z wykorzystaniem ACS (autologicznej kondycjonowanej surowicy).
Krzysztof Zdeb
lek. wet.
Specjalista chirurgii weterynaryjnej. Absolwent Warszawskiej SGGW. Od początku swojej kariery skupił się na chirurgii i ortopedii. Przez wiele lat świadczył specjalistyczne usługi dla wielu lecznic weterynaryjnych a od 2013 roku jest współwłaścicielem Lecznicy Weterynaryjnej LEGWET w Legionowie.