II OGÓLNOPOLSKIE
FORUM VetTrends
ONLINE
Aktualne trendy w ortopedii małych zwierząt
24.10.2020

#ForumVetTrends
1
dzień



– konferencja trwa tylko 1 dzień, ale wyposaża cię w wiedzę na całe życie

5
ekspertów


– lek. wet. Jerzy Kirstein, dr n. wet. Aleksandra Marcinowska, dr n. wet. Aneta Bocheńska, lek. wet. Piotr Kowalczyk, lek. wet. Michał Stelmaszyk -uznani specjaliści ortopedii weterynaryjnej w sprawdzonej formule „Jak ja to robię” - podzielą się swoim doświadczeniem i autorskimi modyfikacjami zabiegów operacyjnych oraz opowiedzą o nowościach i najnowszych trendach w weterynarii.
6
godzin praktycznej wiedzy i wskazówek


– podczas prelekcji nasi eksperci przedstawią praktyczne schematy i metody postępowania wraz z cennymi wytycznymi dotyczącymi każdego etapu pracy: od diagnostyki, poprzez zobrazowane krok po kroku metody leczenia i sposoby wykonywania zabiegów.
 
100%
konkretnych przypadków
 

– otrzymacie Państwo 100% konkretnych przypadków z praktyki najlepszych polskich specjalistów, z dokładnym omówieniem wykorzystanych technik oraz niezbędnych materiałów i narzędzi
100%
praktyki


– rzetelne informacje o wszystkich etapach leczenia – od diagnostyki przez wybór metod leczenia przez przygotowanie do zabiegu i przeprowadzenie go, po opiekę pooperacyjną oraz postępowanie w przypadku ewentualnych powikłań.
II Ogólnopolskie Forum VetTrends to wydarzenie, podczas którego najlepsi eksperci z kraju specjalnie dla Państwa przedstawią najnowsze doniesienia na temat metod leczenia małych zwierząt!
Nie może Was zabraknąć podczas tego wyjątkowego wydarzenia!
Wśród tematów:
Sprawdź, o czym między innymi będą mówić nasi prelegenci:
 
Nowoczesne trendy w leczeniu zwichnięcia rzepki - DFO i PGR
Jak wykonać protezoplastykę bloczka kości udowej - PGR oraz ostektomię dalszą kości udowej DFO, ocenę kątów i plastykę tkanek po zabiegu.
Osteosarkoma u psów i kotów - diagnostyka i metody terapii
Metody diagnostyczne mięsaków kości u psów i kotów, stosowane metody terapii oraz rokowania w zależności od stopnia zaawansowania i stosowanej metody leczenia.
Fala uderzeniowa w leczeniu schorzeń narządu ruchu
Fakty i mity w stosowaniu fali uderzeniowej, kiedy fala uderzeniowa przynosi najlepsze rezultaty oraz jak dobrać odpowiednie parametry zabiegu.
Złamania kości u młodych zwierząt
Czym charakteryzują się złamania u młodych zwierząt, jak je diagnozować i skutecznie leczyć?
Zerwane więzadło krzyżowe – wykorzystanie diagnostyki USG i dobór metod terapii
Jak wykorzystać USG do diagnostyki zerwanego więzadła i uszkodzenia łąkotek oraz do wyboru metody leczenia.
Prelegenci:
 
Jerzy Kirstein
Jerzy Kirstein
lek. wet. 
Specjalista chirurgii weterynaryjnej, współwłaściciel i kierownik Kliniki. Absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Szkoleniowiec i redaktor naukowy i merytoryczny m.in.: "Metody badania i leczenia psów i kotów", "Propozycje dawkowania leków u psów i kotów", "Diagnostyka różnicowa w chorobach wewnętrznych psów i kotów", "Leczenie stanów nagłych u psów i kotów". W chwilach wolnych uprawia narciarstwo alpejskie, jest miłośnikiem motocykli oraz nurkowania (płetwonurek P2).
Aneta Bocheńska
Aneta Bocheńska
dr n. med.
Dr nauk weterynaryjnych specjalizująca się w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń związanych z układem ruchowym, chorób ortopedycznych oraz wszelkich zaburzeń i chorób układu nerwowego. W obszarze jej szczególnego zainteresowania znajduje się opieka i leczenie psich sportowców oraz rehabilitacja wszelkich kontuzji wynikających z zawodowego uprawiania psich sportów. Zajmuje się także szeroko pojętą medycyną kotów. Aneta Bocheńska posiada również uprawnienia do prowadzenia zabiegów akupunktury dla psów i kotów.
Aleksandra Marcinowska
Aleksandra Marcinowska
lek. wet.
Po studiach wyjechała do Niemiec do Lecznicy Specjalistycznej w Birkenfeld, a następnie na Uniwersytet w Hanowerze. Stamtąd udała się do Wielkiej Brytanii, gdzie odbyła staż specjalizacyjny z zakresu onkologii oraz chirurgii onkologicznej małych zwierząt w prywatnej lecznicy specjalistycznej VRCC, Essex. Po roku odbytego stażu w Wielkiej Brytanii została na kolejne sześć miesięcy jako klinicysta junior. Następnych kilka lat spędziła, pracując jako lekarz weterynarii małych zwierząt, głównie w okolicach Londynu. W 2011 roku rozpoczęła studia magisterskie z zakresu onkologii klinicznej ludzkiej na Uniwersytecie w Nottingham, które ukończyła w 2014 roku z oceną bardzo dobrą. W 2012 roku została przyjęta na stanowisko juniora onkologa na Uniwersytecie w Cambridge, a rok później dostała się na studia specjalizacyjne z zakresu onkologii małych zwierząt (Senior Clinical Training Scholarship in Medical Oncology) na Uniwersytecie w Cambridge, które ukończyła w marcu 2016 roku. Obecnie szykuje się do egzaminu końcowego Europejskiego Specjalisty z zakresu Onkologii Weterynaryjnej (Dipl ECCVIM-CA). Z MasterVet związana jest od 2017 roku jako prowadząca autorskie szkolenie z onkologii.
Piotr Kowalczyk
Piotr Kowalczyk
lek. wet.
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich z zakresu ortopedii małych zwierząt na tej samej uczelni. Członek ESVOT (European Society of Veterinary Orthopaedics and Traumatology – Europejskiego Stowarzyszenia Ortopedów i Traumatologów Weterynaryjnych). Pan doktor regularnie uczestniczy w licznych szkoleniach i kongresach o tematyce chirurgiczno-ortopedycznej, ukończył prestiżowy kurs artroskopii małych zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu w Ghent, w Belgii (poziom podstawowy oraz zaawansowany). Autor publikacji z zakresu ortopedii oraz medycyny regeneracyjnej. W naszej Przychodni Pan doktor konsultuje przypadki chirurgiczne i ortopedyczne, przeprowadza zabiegi operacyjne oraz zabiegi artroskopowe, a także stosuje terapię Orthokine Vet IRAP.
Michał Stelmaszyk
Michał Stelmaszyk
lek. wet.
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Podczas studiów szkolił się z zakresu okulistyki pod okiem jednego z najlepszych okulistów weterynaryjnych w Europie. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w jednej z lubelskich klinik całodobowych, gdzie zajmował się przede wszystkim ortopedią, przeprowadzając liczne zabiegi chirurgiczne i udzielając konsultacji w tym zakresie. Uczestniczył w licznych kursach i szkoleniach niezbędnych do przeprowadzania wysoce wyspecjalizowanych usług. Na pierwszym miejscu zawsze stawia dobro pacjenta i indywidualnie podchodzi do każdego przypadku. Lubi zawodowe wyzwania, dlatego ciągle poszerza swoją wiedzę i umiejętności. Lek. wet. Michał Stelmaszyk posiada niezbędne certyfikaty które upoważniają go do przeprowadzania terapii leczenia zwyrodnień i stanów zapalnych stawów z wykorzystaniem ACS (autologicznej kondycjonowanej surowicy).
Krzysztof Zdeb
Krzysztof Zdeb
lek. wet.
Specjalista chirurgii weterynaryjnej. Absolwent Warszawskiej SGGW. Od początku swojej kariery skupił się na chirurgii i ortopedii. Przez wiele lat świadczył specjalistyczne usługi dla wielu lecznic weterynaryjnych a od 2013 roku jest współwłaścicielem Lecznicy Weterynaryjnej LEGWET w Legionowie.
Program.
MODUŁ I: Osteosarkoma u psów i kotów - diagnostyka i metody terapii
  • Osteosarkoma u psów i aspekty komparatywne ludzie - zwierzęta
  • Metody diagnostyczne i interpretacja wyników świadczących o chorobie u psów.
  • Najnowsze metody leczenia osteosarkomy u psów w tym radioterapia i immunoterapia – stosowane dawki i rokowania.
  • Objawy mięsaka kości u kotów – objawy, metody diagnostyczne rokowani i najnowsze metody terapii.
Aleksandra Marcinowska
Aleksandra Marcinowska
lek. wet.
MODUŁ II: Złamania kości u młodych zwierząt – przegląd przypadków i metod leczenia
  • Czym charakteryzują się złamania u młodych psów i kotów?
  • Jak prawidłowo diagnozować i oceniać złamania kości u młodych zwierząt –  najczęstsze błędy diagnostyczne.
  • Jak skutecznie leczyć złamania młodych zwierząt – metody stabilizacji złamań oraz najczęstsze błędy i powikłania – analiza przypadków.
Jerzy Kirstein
Jerzy Kirstein lek. wet.
MODUŁ III: Fala uderzeniowa w leczeniu schorzeń narządów ruchu
  • Jak działa fala uderzeniowa – fakty i mity stosowania fali uderzeniowej w weterynarii.
  • Jak kwalifikować pacjentów do leczenia falą uderzeniową – kiedy fala jest najskuteczniejsza i kiedy może wspomagać leczenie pooperacyjne?
  • ABC fali uderzeniowej – jak odczytywać poszczególne parametry i jak je odpowiednio dobrać do poszczególnych terapii?
  • Przykładowe protokoły w najczęstszych schorzeniach aparatu ruchu.
Aneta Bocheńsk
Aneta Bocheńska dr n. wet.
MODUŁ IV: Nowoczesne trendy w leczeniu zwichnięcia rzepki - DFO i PGR
  • Częściowa proteza stawu kolanowego - protezoplastyka bloczka kości udowej - PGR (patellar groove replacement).
  • Ostektomia dalsza kości udowej (DFO- Distal Femoral Ostectomy.
  • Ocena kątów mechanicznych i anatomicznych kości udowej.
  • Kości to nie wszystko - plastyka tkanek miękkich przy zaawansowanych deformacjach kątowych.
Piotr Kowalczyk
Piotr Kowalczyk lek. wet.
MODUŁ V: Zerwane więzadło krzyżowe – wykorzystanie diagnostyki USG i dobór metod terapii
  • Przyczyny i objawy zerwania więzadeł i uszkodzenia łąkotek.
  • Jak wykorzystać USG do diagnostyki zerwanego więzadła i uszkodzenia łąkotek oraz do wyboru metody leczenia.
  • Case study na podstawie przypadków własnych diagnostyki i leczenia zerwania więzadeł i uszkodzenia łąkotek.
Aneta Bocheńsk
Michał Stelmaszyk Lek. wet.

Kolejność modułów może ulec zmianie.

31 października 2020
CERTYFIKOWANE WARSZTATY online LIVE: Minimalnie inwazyjne techniki osteosyntezy złamań kości długich
  • Część wykładowa
  • Część warsztatowa
Krzysztof Zdeb
Krzysztof Zdeb Lek. wet.
Organizator:
 
Zapraszamy Państwa na najważniejsze wydarzenie weterynaryjne tej jesieni w Polsce!
Kto powinien wziąć udział?
  • Lekarze weterynarii, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o innowacyjne techniki leczenia problemów ortopedycznych małych zwierząt.
  • Studenci weterynarii, którzy chcą uczyć się od najlepszych specjalistów, jak krok po kroku przeprowadzić zabiegi ortopedyczne.
paws
Udział w konferencji obejmuje:
  •  

    Certyfikat uczestnictwa (certyfikaty zostaną wysłane pocztą).
  •  

    Możliwość konsultacji z ekspertami w dziedzinie weterynarii.
  •  

    Materiały konferencyjne.
  •  

    Dostęp do kompletu nagrań z konferencji.
Kontakt
Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń:
Telefon:
61 66 55 774
 
E-mail:
bok@forum-media.pl
Hanna Pernak
hanna.pernak@forum-media.pl
tel. 61 66 55 827
Katarzyna Zaborowska
katarzyna.zaborowska@forum-media.pl
kontakt@konfererencjavettrends.pl
tel. 61 66 55 828